Jak stworzyć przestrzeń przyjazną środowisku?

Posadź rośliny

Jak stworzyć ogród lub balkon pełen życia?

Niezależnie od pory roku Twój balkon czy ogród mogą zawsze służyć jako miejsce, gdzie ptaki, owady czy małe ssaki mogą znaleźć coś dla siebie. Natura potrzebuje naszego wsparcia, dlatego kreujmy nasze otoczenie świadomie, ekologicznie i w zgodzie z naturą.

Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, więc możesz spełnić upodobania i potrzeby ulubionych zwierząt w zależności sezonu i pogody za oknem. Rośliny w Twoim otoczeniu to główne siedlisko dla pszczół, ptaków i motyli. Zadbaj więc aby było ich jak najwięcej, możesz również zaoferować swoim małym przyjaciołom specjalne hotele dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Równie ważne są mało widoczne miejsca, w których zwierzęta mogą ukryć się i odpocząć.

Dokarmiaj ptaki każdej pory roku

Dokarmiaj ptaki każdej pory roku

Ptaki zawsze wybierają pożywienie, które mogą same zdobyć w naturze. Jeśli im się to nie udaje, chętnie korzystają z pokarmów oferowanych im przez człowieka. Dzięki dodatkowej porcji pokarmu pozostawionemu w sezonie zimowym w Twoim ogrodzie pomagasz im przetrwać i wspierasz przedłużenie gatunku.

Nasze pokarmy dla ptaków

Zaoferuj wogę

Zaoferuj wogę

W Twoim ogrodzie nie powinno zabraknąć wody. Jest ona niezbędna ptakom, ponieważ pomaga utrzymać ich pióra w dobrej kondycji oraz pomaga pozbyć się pasożytów. Postaw w ogrodzie poidełko lub specjalną wanienkę i ciesz się cudownym widokiem kąpiących się ptaków

Poidełka dla ptaków

Zaoferuj wogę

Zawieś budki lęgowe

Warto wieszać budki lęgowe nawet wtedy, gdy sezon lęgowy jest już w pełnym rozkwicie. Niektóre gatunki ptaków mają kilka lęgów w sezonie.

Nasze budki lęgowe

Ustaw hotele dla owadów

Ustaw hotele dla owadów

Owady to ważni mieszkańcy Twojego ogrodu. Pszczoły dbają o zapylanie kwiatów, ziół i drzew owocowych - tylko wtedy te rośliny mogą wydać owoce. Pomóż pszczołom, nie tylko oferując łatwy dostęp do przyjaznych im roślin, ale także ustaw w ogrodzie hotelik dla owadów..

Produkty dla owadów